ČÍM FOTÍM A JAK UPRAVUJI FOTKY?


Ahoj! Rozhodla jsem se Vám dneska sepsat trošku praktičtější článek. Upravování fotek a volba foťáku jsou asi nejomývatelnějšími tématy u  mě v directu, tak už to nebudu dál tajit.
Jakoby je mi jasný, že nemám žádný extra kvalitní a propracovaný fotky, hlavně protože jsem líná, nudná  a nemám nápady ( teď chci, abyste mi napsali, že to není pravda:-)) Ne jasně že si dělám srandu). Ale mám pár tipů, jak zvýšit kvalitu vašich fotek a čím se mi nejlépe a nejpohodlněji fotí. 

1) Foťák - Olympus Pen

Můj úplně první foťák byl Nikon Coolpix l120, takovej ten digitál, co vypadá jako zrcadlovka  a myslela jsem si, že parádnější foťák už nikdy mít nebudu.:D  Můj druhý, už mnohem mnohem lepší foťák, byl Canon eos 600D, se kterým jsem byla ndmíru spokojená,ale chtělo to upgrade. --- A můj třetí a aktuální foťák je Olympus Pen. Bylo pro mě dost těžký zbavit se své první těžce vybrečené zradlovky pro takovýho čudlu, ale stálo to za to,nebojte. :D

 A teď nějaký tipečky, kterými bych se řídila, kdybych si měla foťák kupovat znova. 

 objektivy

Určitě bych se už nerozhodla pro základní objektiv, podle mého (ikdyž je to asi blbost) fotí jako normální mobil:D  a poprvé jsem byla z fotek fakt nešťastná, protože můj starej kanon byl se záklaďákem mnohem lepší a výkonnější. Možná jsem jen čekala až moc velkou slávu, nevím. Ale samozřejmě je to ta nejlevnější varianta...

S čím jsem určitě nešlápla vedle je pevný portrétový 45mm objektiv, fotky z toho jsou fakt neskutečný.. Ale portrétovým objektivem prostě nevyfotíte všechno, tudíž teď budu posílat dál záklaďák a dlouze šetřit na 17mm nebo 25mm, na které jsem četla skvělý recenze. Celkově bych se teď rozhodla jen pro pevný objektiv, výkon se nedá srovnat.

Jediná, hodně velká nevýhoda Olympusů je, že mají objektivy a celkově příslušenství strašně předražený oproti jiným značkám. Pevnou 50mm jsem si k Canonu kupovala asi za 3,5k. A 45mm k Olympusu stojí 8.. Docela pálka.. Ale teď na něj mají myslím  nějaký cashback..


2) Telefon - iPhone 8 plus 

Mou největší výhrou tento rok byl nový mobil.  Jestli nemáte blog, nebo nepotřebujete fotky v nějakém extra extra extra rozlišení, vyprdněte se na všechny foťáky a objektivy a prostě si pořiďte Iphone 8 plus. Nevěřila jsem těm žvástům, že to fotí jako zrcadlovka, ale ona je to fakt pravda. Většina mých fotek na insta je z něj a nikomu se tomu nechce věřit.. Neskutečný barvy, neskutečná kvalita a neskutečná krása, asi tak bych ty fotky popsala. 

Jakoby vím, že je to celkem od věci, ale pořídila jsem si černej a neskutečně jsem si na tu eleganci zvykla, už nikdy zlatej mobil prosím!:D (Kdybych měla zlatej, tak zase nechci černej. Chápete,ne?)


Tady máte nějakou ukázečku : Nezapomeňte na 15%( "NATALIES")  slevu na celý sortiment DANIELWELLINGTON a využijte i spešl nabídku na Black Friday, pásek zdarma" 


JAK UPRAVUJI FOTKY?

Tak, to by bylo k mým aparátům vše a teď se vrhneme na samotnou úpravu fotek! 

1) PROGRAMY

 

1) VSCOCAM - nejpoužívanější, nejjednodušší, zadarmo

2) AFTERLIGHT - hezký filtry, ohraničení, něco se za to platí

3) SNAPSEED - používám hlavně na zakrytí nedostatků a hnusných nápisů


A) PORTRÉT, SELFIE, OUTFIT, PROSTĚ COKOLIV !

Nejprve si vyberu jeden ze svých nejoblíbenějších efektů na VSCO.. Je to A4, A5 a A6. Jejich intenzitu někdy stáhnu, někdy to nechám na plno a jedu dál.  Úplně nejčastěji používám A4.

 


Přichází na řadu Jas, který většinou zvyšuju a kontrast, který se postará skoro o celý  vzhled  fotky:D!Pomocí Clarity fotku trošku zvrazním a zaostřím. Pak záleží, jestli chcete svůj instagram spíš do tepla nebo do studena. Podle toho si stáhněte temperature.  Ono to teď vypadá, že to strašně hrotim, ale já udělám šup šup a už to je, můžete vidět na mém insta, že si to k sobě nijak neladím.:D

                                      

Pak přihodim trošku šumu a lehce to poladim do růžova..

                                  


Teď už přecházím na Afterlight, kde používám hlavně CLARIFY. Ale s tím se to nesmí moc přehnat, protože pak vypadáte, jako když kolem sebe máte svatozář.:D A jako druhá pro mě nej funkce je efekt zakalených a barevných filtrů .Tak a to je všechno, tady většinou končím a postuju.

Snad se vám článek líbil a alespoň trošku jsem vám pomohla.
Zase někdy, paaa.

No comments:

Post a Comment

Instagram